29.12.2018. Wyjazd na „Poranek Noworoczny” NOSPR

Uprzejmie informujemy, że w Sekretariacie SEP są do odebrania zamówione bilety do NOSPR w Katowicach na „PORANEK NOWOROCZNY”.

Jednocześnie przypominamy, że odjazd autokaru na przedmiotowy koncert nastąpi w dniu 6 stycznia 2019 r. (niedziela) o godz. 10:30 z Gliwic, ul. Na Piasku (boczna Placu Piastów – obok przystanków autobusowej komunikacji KZK GOP).

K.B.


 

22.12.2018. 50. Konkurs na najlepszą pracę dyplomową z elektryki rozstrzygnięty

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

Dnia 14 grudnia 2018 r. odbyła się 50. sesja „Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z elektryki”, zorganizowanego tradycyjnie przez Oddział Gliwicki SEP i Koło SEP nr 10 przy Politechnice Śląskiej przy współudziale Oddziału Elektryków Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej i Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Do konkursu zgłoszono 6 prac i projektów dyplomowych:

Imię i nazwisko

Tytuł pracy

Jednostka

Uwagi

mgr inż.
Agnieszka DZIENDZIEL

Wielonapięciowe elektroenergetyczne linie napowietrzne

Instytut Elektroenergetyki
i Sterowania Układów
RE-1

praca magisterska, promotor:
dr hab. inż.
Henryk Kocot

 

mgr inż.
Stanisław GOROL

Przetwornik pomiarowy do wagi tensometrycznej
z interfejsem przemysłowym

Instytut Elektroniki RAU-3

praca magisterska, promotor:
dr inż.
Andrzej Malcher

 

inż.
Maciej HASA

Opracowanie koncepcji, projekt oraz wykonanie układu napędowego zasilanego z przemienników częstotliwości zarządzanych poprzez panel
z wykorzystaniem sieci PROFINET

 

Katedra Mechatroniki
RE-6

projekt inżynierski,
promotor:
dr inż.
Paweł Kowol

 

inż.
Dawid KUŚ

Mikroprocesorowy sterownik hamowni do laboratorium napędu elektrycznego

Katedra Energoelektroniki, Napędu Elektrycznego
i Robotyki
RE-5

 

projekt inżynierski, promotor:
dr inż.
Michał Jeleń

 

mgr inż.
Monika MIKOŁAJCZYK

Konstrukcja termoelektrycznego modułu konwersji energii słonecznej
w elektryczną

Katedra Elektotechniki
i Automatyki Przemysłowej
RG-1

praca magisterska, promotor:
dr inż.
Andrzej Nowrot

 

mgr inż.
Grzegorz ZIOŁO

Nawijarka małych cewek

Katedra Metrologii, Elektroniki i Automatyki
RE-2

praca magisterska, promotor:
dr inż.
Adam Pilśniak

 

Po zapoznaniu się z pracami dyplomowymi oraz ich prezentacjami Komisja Konkursowa w składzie: dr hab. inż. Kazimierz Gierlotka, prof. Pol. Śl. (przewodniczący), mgr inż. Czesława Bella, dr inż. Jan Kapinos, inż. Józef Kluska, mgr inż. Krzysztof Kolonko, dr inż. Paweł Kubek, dr inż. Jan Machniewski, dr hab. inż. Joachim Pielot, dr inż. Tomasz Rusek postanowiła przyznać nagrody następu­jącym osobom:

I nagroda – mgr inż. Grzegorz ZIOŁO
II nagroda – mgr inż. Agnieszka DZIENDZIEL
III nagroda – mgr inż. Monika MIKOŁAJCZYK
wyróżnienie – mgr inż. Stanisław GOROL
wyróżnienie – inż. Maciej HASA
wyróżnienie – inż. Dawid KUŚ

Gratulujemy!

 

 

 

17.12.2018. Życzenia świąteczne

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.



17.12.2018. Zapraszamy na konwersatorium „Inteligentna energetyka
(18 grudnia 2018 r., godz. 15:00)

Uprzejmie informuję, że 18 grudnia o godzinie 15:00 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ul. B. Krzywoustego 2, sala 615, odbędzie się kolejne konwersatorium „Inteligentna energetyka.

W załączniku można znaleźć Informator Stowarzyszenia, w którym znajduje się odnośnik do agendy spotkania. Dodatkowo znajduje się tam synteza prezentacji prof. J. Popczyka i dr. K. Bodzka.

Z materiałami z poprzedniego Konwersatorium można się zapoznać na stronie internetowej www.klaster3x20.pl w dziale Konwersatorium/Materiały archiwalne, natomiast z dotychczasowymi Raportami z cyklu BŹEP i BPEP - w Bibliotece BŹEP oraz na portalu CIRE.

ZAŁĄCZNIKI:

Informator Stowarzyszenia
Agenda spotkania
Synteza prezentacji|

Aleksander Baranowski
Wiceprezes Zarządu Oddziału Gliwickiego SEP

11.12.2018. Gala Operowa w NOSPR

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

Zapraszamy w dniu 19 stycznia 2019 r. o godz. 19:30 na GALĘ OPEROWĄ.


 

 

07.12.2018. Nowe składki członkowskie SEP


KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

 

WAŻNE!

Wysokość nowych składek członkowskich SEP.







07.12.2018. Sprawozdanie z wyjazdu na XX Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka 2018 w Szczecinie

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

W dniach 22.11-24.11.2018 r. delegacja Studenckiego Koła Naukowego SEP przy Politechnice Śląskiej, w składzie: Mateusz Armata, Dominik Dziadek, Krzysztof Perdek i Remigiusz Szymik brała udział w XX ODME 2018 w Szczecinie.

Po uroczystej inauguracji, kiedy głos zabrał między innymi Prezes SEP, dr inż. Piotr Szymczak, rozpoczął się wykład inauguracyjny „Energia elektryczna dla pokoleń. Energia odnawialna. Wybór czy konieczność?”, który wygłosił dr inż. Jacek Nowicki. Podczas wykładu poruszony został szereg zagadnień o dużej złożoności, co przełożyło się na nieplanowane, ponad dwukrotne przedłużenie czasu jego trwania. Następnie wystąpili przedstawiciele głównych sponsorów, czyli KK Wind Solutions Sp. z o.o. oraz Vestas-Poland Sp. z o.o. ze Szczecina, którzy zapoznawali uczestników z profilem swojej działalności oraz poinformowali o najnowszych trendach w przemyśle turbin wiatrowych. Pierwszą część zakończył panel dyskusyjny „Energia konwencjonalna a odnawialna, w której głos zabierali przedstawiciele SEP, miasta Szczecina, PGE, ABB i środowisk naukowych.

W godzinach popołudniowych odbyło się posiedzenie sprawozdawczo-wyborcze Studenckiej Rady Koordynacyjnej, na którym kol. Kamil Tymiński zdał relację ze swojego rocznego sprawowania funkcji przewodniczącego SRK. Późniejsza debata dotyczyła sprawy podniesienia składek członkowskich SEP. W obliczu proponowanych, radykalnych ich podwyżek, członkowie SRK wyrazili obawy o konsekwencje, czyli możliwy znaczny odpływ członków SEP, których nie będzie stać na opłacanie składek, oraz – ze względu na wysoki „próg wejścia” – o stagnację i powolne wygaszanie kół studenckich. Zaproponowana ulga, dotycząca uczniów techników i studentów pierwszego stopnia, prowadząca do podniesienia składki do 4 zł za miesiąc, została kategorycznie odrzucona przez Prezesa SEP Piotra Szymczaka, z uzasadnieniem wysokiej wagi tej kwoty dla budżetu SEP.

Ostatnim punktem posiedzenia był wybór nowego prezesa SRK, którym został kol. Jakub Głuchowski z Poznania.

Dzień pierwszy zakończyła jubileuszowa kolacja, która była okazją do wspomnień i przybliżenia historii ODME. Podczas kolacji wręczony został m.in. medal SEP dla dr. hab. inż. Krzysztofa Okarmy, prof. nadzw. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Dziekana Wydziału Elektrycznego ww. Uczelni. W trakcie kolacji na scenie wystąpił zespół Burs Band, który wzbudził niekwestionowaną furorę wśród gości. Był to wręcz fenomenalny występ, biorąc pod uwagę fakt, że członkami zespołu są tylko i wyłącznie studenci Wydziału Elektrycznego ZUT.

Drugiego dnia odbył się blok wykładów na temat „Energetyka wiatrowa - lądowa i morska, podczas którego wskazywano kierunki rozwoju branży. Konkluzja była taka, że w przyszłości nastąpi gwałtowny rozwój energetyki wiatrowej morskiej, kosztem mniej wydajnej lądowej. Duży udział mogą mieć w tym polskie firmy, które już dziś produkują wiele komponentów niezbędnych do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

Do południa swój wykład wygłosił również Przewodniczący Polskiego Komitetu Elektromobilności SEP, na co dzień zajmujący się techniką magazynowania energii, twórca akumulatorów do elektrycznego motocykla KTM. Nakreślił on wizję, w której polscy producenci odegrają znaczącą rolę, ale nie jako producenci aut, a kluczowych podzespołów. Po wykładzie kol. Gutowski w rozmowie „w cztery oczy” wyraził uznanie dla naszej Politechniki z powodu wkładu w rozwój elektromobilności. Następnie odbyły się szkolenia przeprowadzone przez firmy sponsorskie oraz część teoretyczna Ligi Elektryków. Po przerwie obiadowej odbyła się część sportowa, w której niekwestionowane zwycięstwo odnieśliśmy jedynie nad kolegami z Warszawy w konkurencji przeciągania liny. Na tym etapie zakończyliśmy rywalizację w Lidze Elektryków.

Ostatni pełny dzień upłynął na zwiedzaniu Szczecina i nawiązywaniu bliższych relacji z koleżankami i kolegami delegatami z innych ośrodków. Oficjalne zakończenie nastąpiło podczas uroczystego bankietu, podczas którego wręczono nagrody i dyplomy. Podczas wręczania dyplomu dla naszego koła Prezes Piotr Szymczak prosił o przekazanie serdecznych pozdrowień dla Prezesa OGl SEP, Jana Kapinosa, natomiast dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. nadzw. ZUT, Dziekan Wydziału Elektrycznego, prosił o przekazanie pozdrowień dla prof. dr. hab. inż. Pawła Sowy oraz prof. dr. hab. inż. Adama Czornika.

Przygotował
Remigiusz Szymik
Koło nr 19 OGl SEP

03.12.2018. Bal Noworoczny Sekcji Energetyki

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

W imieniu Sekcji Energetyki Oddziału Gliwickiego SEP serdecznie zapraszam na tradycyjny Bal Noworoczny ww. Sekcji, który odbędzie się dnia 02.02.2019 r. (sobota) w godz. 18:00-24:00 w Restauracji „3 Światy”, ul. Kilińskiego 10 w Gliwicach.

Osoby chętne proszę o zgłaszanie się i wpłacanie składki w wysokości 75 zł od osoby w sekretariacie SEP-u do 30 grudnia 2018 r.

W załączeniu przesyłam plan dojazdu do Restauracji.

 

Z koleżeńskim pozdrowieniem -
Przewodniczący Sekcji Energetyki
Wiesław Matulka


 

22.11.2018. Sprawozdawczość Kół za rok 2018

Informujemy Prezesów Kół OGl SEP, że w zakładce Koła znajdują się aktualne Druki sprawozdań dla kół - do pobrania.
18.11.2018. Karczma piwna elektryków KWK Knurów-Szczygłowice

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Dnia 3 listopada 2018 roku w Knurowie, w Zespole Hotelowo-Restauracyjnym „Protos”, odbyła się kolejna karczma piwna elektryków KWK Knurów-Szczygłowice, zorganizowana przez Knurowskie Koło Terenowe nr 48 przy Oddziale Gliwickim Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Licznie przybyłych członków Koła oraz zaproszonych gości przywitał Prezes Koła nr 48, kol. Krzysztof Dusza. Po przywitaniu Prezes Koła powołał – jak na tradycję Górniczych Karczm Piwnych przystało – prezesa karczmy piwnej, przekazując mu pełnię władzy nad uczestnikami i prowadzeniem karczmy. Prezes został przywitany gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Po uczczeniu minutą ciszy tych, którzy zginęli tragicznie na swoich stanowiskach pracy i odśpiewaniu Hymnu Górniczego, nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszej części Karczmy Piwnej, czyli przyjęcie w szeregi Stanu Elektrycznego adeptów sztuki elektrycznej – Młodych Lisów, którzy, wykonując skok przez kabel i wypijając kufel piwa, zostali mianowani na prawdziwych elektryków.

Po uroczystym przyjęciu nowych adeptów przez Stare Strzechy przyszedł czas na wzniesienie toastu „złotym nektarem”, a po nim uczestnicy zasiedli do wspólnego posiłku…

Druga część karczmy piwnej elektryków to dobra zabawa wszystkich uczestników, pomimo iż niektórzy za swoje, nie do końca właściwe zachowanie, zostali odpowiednio ukarani... ale nikt w tak doborowym towarzystwie nie czuł się urażony.

W trakcie „karczemnych” imprez odbyło się wiele konkursów, między innymi konkurs picia piwa...

... oraz podłączanie przewodu do wyłącznika.

Z górniczym pozdrowieniem „Szczęść Boże”
– Uczestnicy Piwnej Karczmy Elektryków 2018 r.

 



15.11.2018. Seminarium w TAURON Dystrybucja S.A.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

Koło SEP działające przy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział Gliwice wraz z Sekcją Energetyki Oddziału Gliwickiego SEP w dniu 13.11.2018 r. zorganizowało w Gliwicach seminarium szkoleniowe pt. „Standardy techniczne – ogólne wymagania techniczne budowy stacji WN/SN oraz rozdzielni WN i SN w TAURON Dystrybucja S.A.”

Spotkanie to było kontynuacją seminarium z dnia 07.12.2017 r., które dotyczyło tego samego standardu. Liczne dyskusje, które wówczas miały miejsce podczas wystąpienia przedstawiciela Biura Standaryzacji w TAURON Dystrybucja S.A., spowodowały, że nie udało się zrealizować całego materiału w trakcie jednego seminarium.

Tym razem temat cieszył się również tak dużym zainteresowaniem, że czas przewidziany na spotkanie okazał się niewystarczający. W związku z tym planuje się organizację trzeciej edycji seminarium poświęconego temu standardowi.

Ro. Za.



 

14.11.2018. Seminarium Historyczne poświęcone prof. J. Obrąpalskiemu

Siedmiu członków naszego Oddziału dnia 8 listopada 2018 r. wzięło udział w IV Se­minarium Historycznym, poświęconym Członkowi Honorowe­mu SEP i długoletniemu profesorowi Politechniki Śląskiej, Janowi Obrąpalskiemu. Organizatorem seminarium był OZW SEP, a jego gospodarzem Przedsiębiorstwo Usług Naukowo-Tech­nicznych „Pro Novum” Sp. z o.o. w Katowicach.

W pierwszej części prezes „Pro Novum” dr inż. Jerzy Trzeszczyński oraz mgr Ewa Trzeszczyńska przedstawili historię i zakres działalności firmy. W części seminaryjnej wygłoszono trzy referaty:

- Tomasz Kołakowski: „Prof. Jan Obrąpalski, sylwetka i dokonania życiowe”;
- Kazimierz Gierlotka: „Prof. Jan Obrąpalski, organizator pier­wszej w Polsce Katedry Energetyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej”;
- Jan Kapinos: „Historia ustanowienia przez Oddział Gliwicki SEP medalu im. prof. Jana Obrąpalskiego”.

Oprócz autorów referatów z Oddziału Gliwickiego SEP w seminarium uczestniczyli koledzy Ludwik Pinko, Tadeusz Glinka, Andrzej Ciepły, Bogumił Dudek i Krzysztof Kolonko.

Ka. Gier.

 


 

04.11.2018. „Jezioro łabędzie”

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

W dniu 27 października 2018 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu 40 członków OGl SEP i osób towarzyszących oglądało przedstawienie baletowe „Jezioro łabędzie” w wykonaniu znakomitego zespołu Royal Russian Ballet z Charkowa. Członkami zespołu są artyści rosyjscy i ukraińscy, którzy szturmem zdobyli sceny baletowe całego świata i prestiżowe, międzynarodowe nagrody. Artyści kontynuują tradycje tzw. Rosyjskiej Szkoły Baletowej, którą cechuje ogromna dbałość o perfekcje wykonania, ale także – a może przede wszystkim – coś, co można nazwać „rosyjską duszą”, czyli szczególny rodzaj emocji, wręcz magii, która porusza każdego.

K.B.

29.10.2018. Konferencja Zespołu ds. kontaktów z przemysłem

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Dnia 19 października 2018 roku, w ośrodku hotelowo-wypoczynkowym PROTOS w Knurowie, odbyła się kolejna konferencja, zorganizowana przez Zespół ds. współpracy z przemysłem OGl SEP, tym razem pod tytułem „Nowoczesne rozwiązania w przemyśle elektroenergetycznym i automatyce”. Prowadzącym i zarazem głównym inicjatorem tego spotkania był kol. Jerzy Krawczyk. W spotkaniu tym uczestniczyło ponad 40 osób, w tym czynny udział wzięli również przedstawiciele Zarządu Oddziału Gliwickiego SEP.

Spotkanie rozpoczęło się spożyciem wielu smakołyków miejscowej kuchni, a pierwszym prelegentem był Mirosław LAZAREK z firmy NKT S.A., który przedstawił prezentację na temat „Wybrane właściwości kabli i przewodów elektroenergetycznych w aspekcie wymagań wynikających z regulacji Unii Europejskiej CPR (Rozporządzenie nr 305/0011)”.

Newralgiczny temat, związany z ww. rozporządzeniem, sprowokował ożywioną dyskusję, w której czynny udział wziął kol. Kazimierz Boba z Zarządu Oddziału.

Drugim prelegentem był Mariusz JURASZUS z Tauron Dystrybucja S.A., Oddział Gliwice. Omówił on w swym wystąpieniu zagadnienie współpracy zabezpieczeń głównie w sieciach dystrybucyjnych Tauronu, a jego prezentacja nosiła nazwę „Zastosowanie dynamicznej i adaptacyjnej funkcjonalności EAZ”.

Kolejny prelegent, czyli Marcin KACZMAREK z ZPBE „Energopomiar-Elektryka” Sp. z o.o., omówił w referacie „Odbudowa zasilania KSE po awarii katastrofalnej (blackout)” niezwykle interesujący problem restytucji zasilania odbiorców po tzw. blackoucie, z wykorzystaniem elektrowni wodnych.

Po pełnych ekspresji wystąpieniach ww. referentów nastąpiła niekontrolowana dyskusja między uczestnikami spotkania, z czynnym udziałem autorów referatów, przy suto zastawionych stołach.

KLIKNIJ, aby pobrać więcej zdjęć.



 

29.10.2018. Wyjazd do Białki odwołany


Informujemy, że wyjazd do DW MANIEK w Białce Tatrzańskiej na „TURNUS ANDRZEJKOWY” się nie odbędzie. Jak zwykle przyczyną odwołania imprezy jest niewystarczająca liczba zainteresowanych.


26.10.2018. Zmarła żona naszego Kolegi, Andrzeja Sielskiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że zmarła
śp. Teresa Sielska,
żona naszego Kolegi Andrzeja.

Pogrzeb odbędzie się dnia 27 października 2018 r.
na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach
o godz. 12:00.

Msza żałobna zostanie odprawiona
w Kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach
dnia 27 października 2018 r.
o godz. 7:30.



 

21.10.2018. 65-lecie Oddziału Gliwickiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Dnia 17 października 2018 r. Oddział Gliwicki SEP obchodził uroczystość 65-lecia swego istnienia. Uroczystość tę zaszczycili swą obecnością znamienici goście, wśród których wymienić można P.T. Wiceprezesa SEP – Marka Grzywacza, Prorektora Politechniki Śląskiej – Tomasza Trawińskiego, Sekretarza Miasta Gliwice – Jerzego Karasińskiego, Starostę Powiatu Gliwickiego – Waldemara Dombka, Prodziekana Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej – Zbigniewa Kaczmarczyka i wielu innych zaproszonych gości, w tym – przedstawicieli innych Oddziałów SEP i członków OGl SEP. Obecny był również Prezes Stowarzyszenia Elektrotechników Polskich w Republice Czeskiej, Tadeusz Toman.

Po przywitaniu gości Prezes OGl SEP Jan Kapinos przedstawił historię Oddziału oraz jego stan osobowy na przestrzeni lat. Omówił również dokonania poszczególnych jednostek organizacyjnych Oddziału w ostatnim 5-leciu oraz przedstawił zamierzenia na przyszłość.

Jako pierwszy z zaproszonych gości głos zabrał kol. Marek Grzywacz, który na ręce trzech ostatnich Prezesów Oddziału przekazał medal im. prof. Mieczysława Pożaryskiego, przyznany Oddziałowi przez ZG SEP.

Po licznych wystąpieniach zaproszonych gości kol. Marek Grzywacz w towarzystwie Prezesa OGl SEP wręczyli pozostałe odznaczenia i medale. W szczególności szafirowe odznaki honorowe SEP przyznane zostały kol. Bogumiłowi Dudkowi, Andrzejowi S. Grabowskiemu oraz Krzysztofowi Kolonce.

Złote odznaki honorowe SEP otrzymali kol. Barbara Zyskowska i Grzegorz Czempik, natomiast srebrnymi odznakami SEP uhonorowani zostali kol. Szymon Ciura, Stanisław Kuberek i Robert Zając.

Okolicznościowe medale im. prof. Stanisław Fryzego otrzymali kol. Marek Holona i Bogusław Kasperczyk.

Kol. Włodzimierz Gwiżdż wyróżniony został medalem im. prof. Mieczysława Pożaryskiego, natomiast kol. Marian Kampik otrzymał medal im. prof. Włodzimierza Krukowskiego, zaś kol. Franciszek Bargiel stał się posiadaczem medalu im. prof. Jana Obrąpalskiego.

Na koniec dwaj ostatni Prezesi OGl SEP, kol. Andrzej S. Grabowski i Jan Kapinos uhonorowani zostali medalami im. dra inż. Zbigniewa Białkiewicza, przyznanymi im przez Oddział Zagłębia Węglowego SEP.

Po ww. dekoracjach nadszedł czas na referaty okolicznościowe. Pierwszy wystąpił kol. Marian Kampik, który wygłosił referat pod tytułem „Czas i jego pomiar”.

Autorem drugiego referatu pod tytułem „Transformacja Energetyki – paradygmatyczny triplet i mapa oraz trajektoria” był kol. Jan Popczyk.

Oba referaty spotkały się z żywym zainteresowaniem, choć na dyskusję zabrakło już niestety czasu…

Ostatnim punktem programu było spotkanie koleżeńskie uczestników tej niezwykle miłej uroczystości, które trwało do późnych godzin wieczornych, ale zaczęło się – jak przystało na rangę uroczystości – wypiciem lampki szampana i odśpiewaniem tradycyjnego „Sto lat!” za pomyślność Gliwickiego Oddziału SEP i całego Stowarzyszenia w kolejnych latach ich działalności.

 

Pobierz ALBUM ze zdjęciami (za pomocą programu WinRAR).

Sz. C.

 

20.10.2018. Spotkanie przy pierogach

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

15 bm. zebrał się kolejny raz Klub przy Pierogach i Piwie.

Omówiono bieżącą sytuację i wysłuchano usprawiedliwień nieobecności reszty członków, która to nieobecność została usprawiedliwiona. Przedyskutowano przygotowania do okresu zimowego, wyposażając członków w skrobaczki do szyb, jako że wszyscy są zmotoryzowani, a zima ma być ciężka;-)

Postanowiono, że kolejne spotkanie zostanie zwołane na wiosnę, jak będzie ładna pogoda:-)

asg.



 

11.10.2018. Zaproszenie na XX Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka

W imieniu Oddziału Szczecińskiego SEP, Akademickiego Koła SEP przy Wydziale Elektrycznym ZUT oraz IEEE Student Branch Szczecin, zapraszam przedstawicieli Waszego Oddziału do uczestnictwa w XX Ogólnopolskich Dni Młodego Elektryka, które odbędą się w dniach 22-25 listopada 2018 r. w Szczecinie.

Tematem przewodnim tegorocznej, edycji jest „Energia Elektryczna dla Pokoleń. Energia odnawialna - wybór czy konieczność?”.

Wyrażam głębokie przekonanie, że tegoroczna jubileuszowa edycja ODME będzie doskonałym przykładem aktywizacji młodzieży oraz stworzy możliwość międzypokoleniowej wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w naszym Stowarzyszeniu.

Serdecznie zachęcam do licznego i czynnego udziału w tak ważnym wydarzeniu dla środowiska elektryków.

Zapraszamy do Szczecina.

Z koleżeńskim pozdrowieniem 
Prezes Oddziału Szczecińskiego SEP
Tomasz Pieńkowski

ZAŁĄCZNIKI:
Zaproszenie
Program



11.10.2018. Pomorska Gala Energetyki Energetycy dla Niepodległej

Szanowni Państwo,

tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W obchody tej uroczystości aktywnie włącza się społeczność elektryków i energetyków z Pomorza. Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk w tym roku organizuje niepowtarzalną Pomorską Galę Energetyki pod dewizą „Energetycy dla Niepodległej”.

Największe branżowe obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości odbędą się 19.10.2018 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Wydarzenie rozpocznie się od Konferencji. Kolejno podczas głównej uroczystości zostanie wygłoszony Apel Pamięci Energetyków, zostaną ogłoszeni Laureaci nagród dla wiodących przedsiębiorstw i osobowości. Zwieńczeniem Gali będzie uroczysta kolacja oraz bal z uczestnictwem przybyłych Gości. Równolegle będzie trwać wystawa oraz odczyty historyczne upamiętniające Energetyków zasłużonych w odbudowę Rzeczypospolitej Polskiej.

Program Gali SEP, tematy referatów oraz inne dodatkowe informacje wraz z rejestracją dostępne są na stronie internetowej: www.gala.sep.gda.pl

Z poważaniem
Stowarzyszenie Elektryków Polskich
Oddział Gdańsk
+48 604 738 866
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 


11.10.2018. 100 książek na 100-lecie SEP


KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

Zachęcamy do zakupu wydawnictwa jubileuszowego.

 

09.10.2018. Koncert Noworoczny NOSPR

Zapraszamy w dniu 6 stycznia 2019 r. o godz. 19:00 na koncert noworoczny NOSPR w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

Szczegóły – patrz ZAŁĄCZNIK.

 


08.10.2018. Turnus andrzejkowy w Białce Tatrzańskiej

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 27 listopada (wtorek) do 2 grudnia (niedziela) 2018 r. planowany jest wyjazd do DW MANIEK w Białce Tatrzańskiej na „TURNUS ANDRZEJKOWY”.

Szczegóły – patrz ZAŁĄCZNIK.

K.B.

 

 

01.10.2018. Wyniki konkursu stypendialnego na rok szkolny 2018/2019

KLIKNIJ W INFORMACJĘ, aby powiększyć.


Kapituła konkursu ustaliła wyniki konkursu stypendialnego na rok szkolny 2018/19.
Laureatom gratulujemy!
25.09.2018. Zaproszenie na seminarium

Seminarium pt. „Systemy sterowania oświetleniem zewnętrznym i wewnętrznym – przykłady, porównania” odbędzie się w środę 26 września 2018 r. w godz. 10.00-15.00. Seminarium poprowadzą przedstawiciele firmy APANET Green System Sp. z o.o.

Kolejne seminarium odbędzie się 24 października (poprowadzą je przedstawiciele firmy SONEL).

Tematy wszystkich szkoleń są do pobrania w zakładce „Konferencje, seminaria”.

Stanisław Kuberek
Przewodniczący Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych
OGl SEP

 

14.09.2018. Harmonogram szkoleń w II semestrze 2018 r.

Już jest harmonogram seminariów Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych na II półrocze 2018 r. do pobrania w zakładce „Konferencje, seminaria”.


 

13.09.2018. ENERGETAB 2018

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Dnia 12 września 2018 r. kilkunastoosobowa grupa członków OGl SEP wzięła udział w 31. edycji corocznych targów bielskich ENERGETAB 2018. Targi te dla „zwykłych” elektryków są doskonałą okazją do podejrzenia, co nowego oferują krajowi i zagraniczni producenci wszelakiego sprzętu i osprzętu elektrycznego oraz różnorodnych narzędzi, urządzeń i aparatury rejestracyjnej, zabezpieczającej, kontrolno-pomiarowej itp., wykorzystywanych na drodze przesyłu energii od jej źródeł aż do jej użytkowników. W bieżącym roku wg organizatorów w targach wzięło udział 712 wystawców, a o liczbie zwiedzających – oprócz tych z naszego Oddziału – jeszcze nic oficjalnie nie wiadomo. Ale było ich duuużo...


 

 

11.09.2018. Gliwiccy elektrycy na Łowisku w Leśnicy

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Około 80 członków OGl SEP oraz osób towarzyszących wzięło udział dnia 8 września 2018 r. w wyjazdowym spotkaniu integracyjnym – pikniku grillowym na „ŁOWISKU LEŚNICA” w Kokotku koło Lublińca. Niebiosa tylko przed południem nieco „zaspały” i nie wyłą­czyły na czas porannego zraszacza, lekko po południu już im (na szczęście) chyba wody zabrakło…

Tradycyjnie piknik składał się z trzech części, choć nakładających się na siebie:

1. Konsumpcja potraw grillowych – „na dobry początek” kiełbaska i krupniok popychane zim­nym piwem;

2. Wspólne śpiewanie piosenek turystycznych i biesiadnych przy akompaniamencie dziarskich grajków, z tańcami – najpierw damsko-damskimi, a potem w parach mieszanych (tańców męsko-męskich nie dostrzeżono, choć szkoda);

3. Zabawy ruchowe (konkursy), takie jak:

  strzelanie z pistoletu (niestety, tylko zabawkowego) do puszek po piwie (pustych…),

  łowienie ryb (te najbardziej wygłodniałe nawet polubiły podawane im na hakach ziarna kukurydzy),

  rzuty piłeczkami do specjalnych otworów wrzutowych, w rozmiarze 3 różnej wielkości główek kapusty,

  rzuty krążkiem o „Finlandię” Prezesa (zwycięzca tej konkurencji z ubiegłego roku trenował przez rok cały i wygrał po raz wtóry, co za determinacja!).

Niestety, nie było w tym roku rzutów bulami (to nie prezydencki błąd – tak się to pisze!) do świnki z obawy przed możliwością utopienia kolejnej buli lub ewentualnie niektórych uczest­ników pikniku. Wielka szkoda!

Na zakończenie pikniku miał miejsce ciąg dalszy części pierwszej, czyli konsumpcja ciepłego dania grillowego. Był to pstrąg z frytkami, a do tego znowu zimne piwo, no i dalsze wspólne śpiewanie, choć już na różne głosy, w gorącej atmosferze sobotniego dnia.

Spotkanie trwało od godz. 11 aż do czasu rozpoczęcia „Teleekspresu”. Słoneczna pogoda (chociaż tylko po południu), akwen pełen latających ryb, piękne kolory otaczającego lasu, smaczne i świetnie przygotowane potrawy grillowe oraz dobrze dobrane dla uszu i nóg piosenki turystyczno-biesiadne spowodowały, że wszyscy bawili się znakomicie. Nieśmiała propozycja do organizatorów – do zobaczenia za rok!

W podziękowaniu kol. K. Gruszczyńskiemu za kolekcję piknikowych zdjęć –
Sz. C. oraz K. B.

KLIKNIJ, aby pobrać więcej zdjęć.
KLIKNIJ, aby pobrać wyniki konkursów.

 

30.08.2018. Wyjazd na Targi ENERGETAB 2018


Sekcja Energetyki OGl SEP jak co roku organizuje wyjazd na Targi ENERGETAB 2018 do Bielska-Białej.

Wyjazd uczestników będzie miał miejsce 12 września 2018 r. (środa) o godz. 8:00 sprzed siedziby Oddziału Gliwickiego SEP. Zapisy w sekretariacie OGl SEP.

Serdecznie zapraszamy.

 

Al. Baranowski



23.08.2018. Konferencja na ENERGETAB 2018

 

Stowarzyszenie Elektryków Polskich zaprasza na konferencję pt. „Rozwój partnerskich relacji pomiędzy Inwestorem a Wykonawcą w energetyce”, którą organizuje wspólnie z Radą Firm Przemysłu Elektrotechnicznego i Energetyki SEP oraz ZIAD Bielsko-Biała SA podczas XXXI Energetycznych Międzynarodowych Targów Bielskich ENERGETAB 2018.

Pozostałe informacje dostępne są pod LINKIEM.

ZAPRASZAMY!

Z pozdrowieniami
Katarzyna Gut
Dyrektor
Dział Organizacyjny SEP

21.08.2018. Medal im. prof. Lucjana Nehrebeckiego

Informujemy, że można już składać wnioski o przyznanie Medalu im. prof. Lucjana Nehrebeckiego. Szczegóły w zakładce Odznaki i medale SEP.




02.08.2018. Piknik grillowy OGl SEP w Leśnicy


KLIKNIJ W INFORMACJĘ, aby powiększyć.

Uprzejmie zawiadamiam, że w dniu 8 września 2018 r. (sobota) w godzinach 11:00-17:00 na „ŁOWISKU” w LEŚNICY k. Lublińca odbędzie się PIKNIK GRILLOWY  dla członków OGl SEP i osób towarzyszących.

Szczegóły w informacji powyżej.

K.B.

12.07.2018. Gliwickie Dni Nauki i Techniki
 
KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

13 czerwca br. w Domu Technika, w Gliwicach przy ul. Górnych Wałów 25, odbyły się Gliwickie Dni Nauki i Techniki, zorganizowane przez Radę Miejską NOT w ścisłej współpracy z wchodzącymi w skład gliwickiego NOT-u Stowarzyszeniami: Mechaników, Chemików, Elektryków, Odlewników, Materiałów Budowlanych, Budownictwa, Konsultantów i Górników. W ramach programu Dni, które równocześnie powiązane były ze stuleciem odzyskania niepodległości przez Polskę, odbyła się sesja wykładowa, pokazy nowości technicznych oraz piknik.

Oddział Gliwicki SEP reprezentowali członkowie Sekcji Elektroniki, Automatyki i Informatyki w osobach kolegów Bogusława Kasperczyka i Dawida Kamińskiego. Zaprezentowali oni aktywny model źródła fotowoltaicznego z nowatorskim systemem automatycznego pozycjonowania do słońca.

Bo. Kas.

 

30.06.2018. Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Elektryka

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

Dnia 27 czerwca 2018 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Elektryka, poświęcone pamięci zmarłych Profesorów Politechniki Śląskiej, dra hab. inż. Władysławowi Mizi i dra hab. inż. Aleksandra Żywca, byłych pracowników Wydziału Elektrycznego.

W spotkaniu tym wzięli udział liczni członkowie Rodzin obu Profesorów oraz ich przyjaciele i współ­pracownicy z Wydziału, a także Dziekan Wydziału, prof. Paweł Sowa, i Prorektor Politechniki Śląskiej, prof. Tomasz Trawiński. Inicjatorami tego spotkania był Wydział Elektryczny Politechniki Śląskiej, Oddział Gliwicki SEP oraz Oddział Elektryków Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Śląskiej.

Spotkanie rozpoczął Prezes OGl SEP i przywitał wszystkich zebranych, a wszystkim kobietom – członkiniom Rodzin Profesorów – wręczył przy tym wiązanki kwiatów. Następnie głos zabrali dr hab. inż. Roman Krok oraz dr inż. Adrian Nocoń – wychowankowie Profesorów Mizi i Żywca – którzy przedstawili odpowiednio ich sylwetki oraz osiągnięcia naukowe i zawodowe, a także uwypuklili ich najważniejsze cechy charakteru jak skrupulatność, skromność i konsekwencję w działaniu. Zaprezentowali oni również galerię uzyskanych od Rodzin prywatnych zdjęć Profesorów.

W części wspomnieniowej wystąpili najbliżsi współpracownicy Profesorów, przedstawiając mało znane fakty z ich działalności na uczelni, w tym m.in. wystąpił prof. Jan Popczyk, Prodziekan na Wydz. Elektrycznym w okresie stanu wojennego, kiedy Dziekanem Wydziału był Prof. Mizia. Na koniec wystąpiły córki obu Profesorów, ze wzruszeniem dziękując za zorganizowanie miłego spotkania, po czym uczestnicy spotkania przenieśli się do stołówki studenckiej, gdzie czekał na nich przygotowany przez organizatorów poczęstunek.

Tam, po spożyciu skromnego posiłku, przy kawie i lampce wina oraz ciastku, miały miejsce tzw. rozmowy w podgrupach, podczas których uczestnicy spotkania w przyjaznej atmosferze dzielili się z Rodzinami Profesorów dalszymi wspomnieniami i historyjkami o Profe­sorach.

KLIKNIJ, aby pobrać więcej zdjęć.

 

 

29.06.2018. Zmarł mgr inż. Jerzy Gembalski

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.


16.06.2018. Zaproszenie na obchody Międzynarodowego Dnia Elektryki w OGl SEP

UWAGA! PILNE!

Zapraszamy na spotkanie otwarte z okazji
Międzynarodowego Dnia Elektryki,
poświęcone pamięci
Prof. Pol. Śl. dr hab. inż. Władysława MIZI
oraz
Prof. Pol. Śl. dr hab. inż. Aleksandra ŻYWCA.

KLIKNIJ, aby pobrać ZAŁĄCZNIK.

 

05.06.2018. Zaproszenie na balet

Uprzejmie zapraszam w dniu 27 października (sobota) 2018 r. o godz. 17:30 na przedstawienie baletowe „JEZIORO ŁABĘDZIE” w wykonaniu artystów ROYAL RUSSIAN BALLET w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. de Gaulle’a 17.

Bilet wstępu kosztuje 115 zł za osobę. Członkowie OGl SEP płacą 65 zł, natomiast pozostali 115 zł. Zainteresowani proszeni są o zapisywanie się w Sekretariacie SEP w terminie do 18.06.2018 r. oraz opłacenie kosztu zakupu biletów. Liczba biletów ograniczona do 40 sztuk i decydować będzie kolejność zapisywania.

K.B.

28.05.2018. Gliwickie Dni Nauki i Techniki

KLIKNIJ W INFORMACJĘ, aby powiększyć.

Dnia 13 czerwca 2018 r. w Gliwicach, przy ul. Górnych Wałów 25 (wejście jak do Klubu Bilardowego) rozpoczną się

GLIWICKIE DNI NAUKI I TECHNIKI.

W ramach tej imprezy przewidziana jest sesja wykładowa, pokazy nowości technicznych oraz piknik.

Liczymy na liczny udział młodzieży szkolnej i studentów oraz mieszkańców Gliwic. Wstęp bezpłatny.

Ze względów organizacyjnych (przygotowanie odpowiedniej liczby gadżetów!) prosimy o potwierdzenie udziału do dnia 7 czerwca 2018 r. w Sekretariacie OGl SEP (tel. 32-231 14 30 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Szczegółowy program – w ZAŁĄCZNIKU.

Serdecznie zapraszamy!

Prezydium OGl SEP

 

 

28.05.2018. XVI Biesiada gliwickich SEP-owców

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Kolejna, XVI Biesiada gliwickich SEP-owców już po raz drugi odbyła się w restauracji „Park Szwajcaria” w Gliwicach. Impreza ta miała miejsce 20 kwietnia 2018 r.

Jak zwykle charakteryzowała się dużą frekwencją, gdyż wzięło w niej udział ponad 80 osób. I jak zwykle wykwintne menu oraz dziarscy grajkowie przyczynili się do niezapomnianej atmosfery wśród uczestników zabawy, a znająca swój fach didżejka i wokalistka w jednym dopełniła wspaniałe wrażenia z tej imprezy.

 

 

28.05.2018. Seminarium Zespołu ds. współpracy z przemysłem

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

W dniu 20 kwietnia 2018 roku, w Zespole Hotelowo-Restauracyjnym „PROTOS” w Knurowie odbyło się już 8. seminarium, zorganizowane przez Zespół ds. kontaktów z przemysłem Gliwickiego Oddziału SEP.

Po obfitym i smacznym poczęstunku część merytoryczną poprowadził kol. Jerzy Krawczyk. Prezentację rozpoczęła firma ENSTO i prezentacja ta została podzielona na dwie części. W pierwszej części zostały przedstawione m.in. rozwiązania wspomagające działanie systemów fotowoltaicznych, w tym symetryzatory sieci oraz regulatory napięcia sieciowego. W drugiej części firma przedstawiła informację o nowych produktach instalacyjnych, dedykowanych dla przedsiębiorstw, w tym o szybkozłączach instalacji zasilających, siłowych, oświetleniowych, co cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników. Na koniec prezentacji został ogłoszony quiz z nagrodami, który jeszcze bardziej pobudził aktywność uczestników.

Firma PUHP Zdzisław Czapko była drugą firmą, prezentującą bogatą ofertę produktów. W skład tych produktów wchodzą przepływomierze elektromagnetyczne, turbinowe, owalno-zębate, nutacyjno-dyskowe, ultradźwiękowe, wirnikowe i wirowe oraz zawory regulacyjne i procesowe, a także wiele innych urządzeń. Ww. przepływomierze znajdują zastosowanie między innymi w przemyśle paliwowym, lotniczym, górniczym i chemicznym.

Końcowym etapem tego niezwykle interesującego spotkania była ciesząca się dużym uznaniem i zaintereso­waniem uczestników nieformalna część, zwana integracyjną.

 

 

25.05.2018. Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

Oddział Gliwicki Stowarzyszenia Elektryków Polskich wspólnie z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Śląskiej zorganizował dnia 24 maja 2018 roku obchody Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Święto to ustanowione zostało w 2006 roku przez połączenie dwóch wydarzeń: Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, ustanowionego przez Zgromadzenie ONZ, oraz Światowego Dnia Telekomunikacji, zainicjowanego przez Światową Organizację Telekomunikacyjną. Wybór terminu związany jest z powstaniem dnia 17 maja 1865 r. Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego.

W Gliwicach tradycyjne obchody organizuje Oddział Gliwicki SEP. Istotnym elementem programu są zawsze otwarte spotkania z przedstawicielami firm, których produkty charakteryzują się najwyższym stopniem zaawansowania technologicznego w obszarze telekomunikacji i informatyzacji. W tym roku gośćmi obchodów byli przedstawiciele firmy PIT-RADWAR S.A., potentata technologii radarowych. Referat pod tytułem: „Programy zbrojeniowe Sił Zbrojnych RP – szanse dla polskiej nauki – szanse dla polskiego przemysłu” wygłosił dr inż. Andrzej Homziuk. Uczestnicy obchodów zostali zapoznani zarówno z technologiami nowoczesnych systemów przeciwrakietowych, jak i realizowanymi programami systemów obrony przeciwlotniczej WISŁA i NAREW. Po interesującym referacie odbyła się żywiołowa dyskusja.

 

 

16.05.2018. Stypendia dla najlepszych uczniów szkół średnich



KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

ZAŁĄCZNIKI:
Regulamin
Wniosek
Załącznik nr 1 (Kryteria oceny dorobku uczniów)

27.04.2018. Obchody Światowych Dni Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Elektryków Polskich uprzejmie zaprasza na Konferencję Okrągłego Stołu, która jest centralną imprezą Światowych Dni Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego.

SEP już po raz XIX organizuje to niezwykle ważne wydarzenie. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem: „Wykorzystanie sztucznej inteligencji dla pożytku społecznego”.

Ze szczegółowym programem można zapoznać się na naszej stronie internetowej.

Konferencja jest bezpłatna, wstęp za zaproszeniem, liczba miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu uprzejmie proszę o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Po akceptacji zgłoszenia otrzymają Państwo drogą elektroniczną zaproszenie uprawniające do wstępu.

Zapraszamy!

Z pozdrowieniami
Katarzyna Gut
Dyrektor
Dział Organizacyjny
tel.: +48 22 556 43 03
tel. kom.: +48 662 186 213
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KLIKNIJ, aby zobaczyć program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy.


 

24.04.2018. III Konferencja Naukowa Oddziału Gliwickiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich Sekcji Elektrotechniki i Automatyki Górniczej

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Sekcja Elektrotechniki i Automatyki Górniczej wraz z Kołami nr 16 (Rudpol-OPA), nr 18 (OPiA PW S.A.), nr 25 (OPA ROW) i 48 (Knurowskie Koło Terenowe) Oddziału Gliwickiego SEP zorganizowali w dniach 13-15.04.2018 r. w BOGATYNI III Konferencję Naukową pt. „Bezpieczeństwo i niezawodność urządzeń elektrycznych eksploatowanych w przemyśle górniczym”, w której udział wzięło ponad 70 uczestników.

Po przybyciu do Bogatyni i zakwaterowaniu w hotelu „RYCHŁO” nastąpiło otwarcie konferencji przez Prezesa Sekcji Elektrotechniki i Automatyki Górniczej, kol. Mariusza Piotrowskiego. Następnie „głos rozsądku” został oddany przedstawicielom organów nadzoru górniczego (SUG Katowice, OUG Gliwice i OUG Katowice), którzy przedstawili tematykę związaną z bezpieczeństwem eksploatacji maszyn, urządzeń i instalacji w aspekcie wypadków elektrycznych zaistniałych w górnictwie.

Piątkowy wieczór zakończyła koleżeńska kolacja z poczuciem humoru…

W sobotę po pysznym śniadaniu uczestnicy Konferencji zostali podzieleni na dwie grupy i udali się autokarem do oddalonych o 10 km od hotelu Elektrowni TURÓW oraz Kopalni Węgla Brunatnego TURÓW.

Z ciekawostek: Elektrownia Turów to trzecia co do wielkości w Polsce węglowa elektrownia cieplna, kondensacyjna, blokowa z międzystopniowym przegrzewaniem pary i zamkniętym układem wody chłodzącej, opalana węglem brunatnym dostarczanym przenośnikami taśmowymi z pobliskiej kopalni TURÓW. Jej moc osiągalna wynosi 1498,8 MW. Roczna produkcja energii elektrycznej brutto to 13 144 008 MWh, podczas której zużycie węgla brunatnego na produkcję energii cieplnej wynosi 11 991 500 ton. Elektrownia dysponuje 6 nowoczesnymi blokami z kotłami fluidalnymi o wysokiej sprawności.

Zarówno Elektrownia jak i Kopalnia TURÓW wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE. Zasadniczym przedmiotem działalności Kopalni Węgla Brunatnego jest wydobywanie i przetwarzanie węgla brunatnego i surowców towarzyszących. KWB TURÓW jest przykładem przed­się­biorstwa o stuletniej historii, które modelowo potrafi łączyć tradycję z nowoczesnością. Roczne wydobycie to ok. 8 mln ton węgla. Rocznie zdejmowane jest 32 mln m3 nakładu. Powierzchnia odkrywki wynosi 2487 ha.

Po prawie 5-godzinnym zwiedzaniu Elektrowni oraz Kopalni TURÓW nastąpił utęskniony powrót do hotelu na zasłużony dwudaniowy obiad, po którym odbyły się bloki tematyczne konferencji:

Elektrobudowa S.A. – „Bezpieczne rozwiązania rozdzielnic na przykładzie oferty Elektrobudowy S.A.” ,

OPiA PW S.A. – „Urządzenie do monitorowania komutatora i pierścieni ślizgowych maszyn elektrycznych”,

OPA-ROW Sp. z o.o. – „Nowe wdrożenia techniczne OPA-ROW Sp. z o.o. w zakresie mobilnych maszyn wyciągowych oraz zabezpieczeń ziemnozwarciowych kierunkowo-mocowych sieci nn”,

Schneider Electric – „Przemysłowe systemy rozdziału energii elektrycznej niskiego napięcia”,

ELTEL – „Innowacyjne zastosowanie urządzeń modułowych typu BIZON”,

RNT – „Nowości w ofercie RNT dla branży wydobywczej i energetycznej”,

PROTEKTEL Sp. z o.o. – „Przegląd rozwiązań urządzeń elektroenergetycznych dla przemysłu wydobywczego w zakresie przekładników i ograniczników przepięć SN i WN”,

Schneider Electric – „Wymagania oraz specyfika układów z wyłącznikami generatorowymi. Budowa i zastosowanie wyłączników generatorowych typu VAH produkcji Schneider Electric dla generatorów o mocach <100 MVA”,

OPiA PW S.A. – „Doświadczenia z pomiarów transformatorów wykonanych dla TAURON Dystrybucja”.

Ta sesja tematyczna z małą przerwą kawową i słodkim poczęstunkiem cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników i była podstawą do interesujących dyskusji w tzw. podgrupach tematycznych, po których nastąpiła uroczysta kolacja, na której nie brakowało uczestnikom dobrego humoru.

Podsumowanie konferencji – poprzedzone oczywiście obfitym niedzielnym śniadaniem – to czas na podziękowania, które w imieniu organizatorów złożył kol. Mariusz Piotrowski. Jeśli ktoś myśli, że na tym atrakcje wyjazdowej konferencji się skończyły, to się myli. Niedzielne słoneczne popołudnie uczestnicy spędzili na zwiedzaniu Tajemniczego Podziemnego Miasta w Osówce, znajdującej się w granicach administracyjnych miasta Głuszyca w powiecie wałbrzyskim.

 

 

Po mrocznych podziemiach przyszedł czas na obiad, który zakończył bardzo interesującą konferencję z wieloma atrakcjami. A potem był już tylko powrót do domu.

Pobierz ALBUM ze zdjęciami (za pomocą programu WinRAR).

Z pozdrowieniami
Mariusz Marszałek – koło nr 48.

 

23.04.2018. Odwołane seminarium

Uwaga! Pilne!

Seminarium szkoleniowe Sekcji Instalacji i Urządzeń Elektrycznych, planowane na dzień 25 kwietnia (środa) NIE ODBĘDZIE SIĘ z powodu nagłej choroby prelegenta, za co gorąco przepraszamy.

Przewodniczacy Sekcji IiUE
S. Kuberek


 

21.04.2018. Międzynarodowe Targi Poznańskie 23-26 kwietnia 2018 r.


Międzynarodowe Targi Poznańskie odbędą się w tym roku w dniach 23-26 kwietnia.

Zachęcamy do udziału - w planach m.in.:

Forum Innowacyjnej Energetyki #EnergInn1.0 (#energia #innowacje #elektromobilność #B+R #smart #przyszłość)
Konferencja Budowa elektrowni jądrowej – technologia, finansowanie, bezpieczeństwo i zarządzanie projektem”
IX Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Bezpieczeństwo i energooszczędność w oświetleniu” nt. „Technika świetlna 2018”
XVI Konferencja Naukowo-Techniczna z cyklu „Instalacje elektryczne niskiego, średniego i wysokiego napięcia” nt. „Stacje elektroenergetyczne 2018”
Konferencja Naukowo-Techniczna „Energooszczędne napędy elektryczne w przemyśle”
III Branżowe Forum Fotowoltaiczne „Rynek fotowoltaiczny w Polsce – duże wzrosty i spore problemy do rozwiązania”.

ZAŁĄCZNIK:
Program Targów

06.04.2018. Seminaria szkoleniowe sekcji IiUE SEP Gliwice

W zakładce „Konferencje, seminaria” jest już dostępny plan seminariów na I półrocze 2018 r.

Zapraszamy!

 

 

06.04.2018. Konferencja „Budowa elektrowni jądrowej – technologia, finansowanie, bezpieczeństwo i zarządzanie projektem”

Stowarzyszenie Elektryków Polskich i Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na konferencję pt.:

,,Budowa elektrowni jądrowej – technologia, finansowanie, bezpieczeństwo i zarządzanie projektem”

otwierającą Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER 2018.

Konferencja odbędzie w Poznaniu, 23 kwietnia 2018 r. (poniedziałek)

Liczba miejsc ograniczona, konferencja bezpłatna, wstęp za zaproszeniem.

ZAŁĄCZNIK:
Formularz zgłoszeniowy.

06.04.2018. IV Sympozjum Historia Elektryki

Zapraszamy do udziału w IV Sympozjum Historia Elektryki w Krakowie.

Termin IV Sympozjum: 15-16 listopada 2018 r.

Miejsce obrad: Dom Technika NOT w Krakowie, ul. Straszewskiego 28, 31-113 Kraków

Główni Organizatorzy: Oddział Krakowski SEP i Centralna Komisja Historyczna SEP

Współorganizatorzy Sympozjum:
Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Krakowska, Oddział Krakowski PTETiS, Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Polskie Towarzystwo Historyczne – Oddział w Krakowie, Komitet Elektrotechniki PAN

Tematyka Sympozjum:
Wkład elektryków polskich w odzyskanie Niepodległości,
Historia Stowarzyszenia Elektryków Polskich,
Sylwetki twórców i działaczy elektryki,
Historia przemysłu elektrotechnicznego i elektroenergetyki,
Historia rozwoju szkolnictwa elektrotechnicznego,
Historia wynalazków i rozwiązań technicznych.

Szczegóły w załącznikach.

ZAŁĄCZNIKI:
Zaproszenie na Sympozjum
Założenia Sympozjum
Informacje dodatkowe

 

 

27.03.2018. Wesołych Świąt!


 

Zdrowych i pogodnych
Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości,
radosnego, wiosennego nastroju
i serdecznych spotkań w gronie Rodziny
wszystkim członkom i sympatykom naszego Oddziału

życzy Zarząd OGl SEP.

Gliwice, Wielkanoc 2018 r.

                                                      

 
27.03.2018. Seminarium Naukowe Sekcji Elektrotechniki i Automatyki Górniczej oraz Knurowskiego Koła Terenowego w Knurowie

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Dnia 16 marca 2018 roku w  Knurowie, w Zespole Hotelowo-Restauracyjnym „PROTOS”, odbyło się kolejne seminarium naukowe, zorganizowane przez Sekcję Elektrotechniki i Automatyki Górniczej wraz z Knurowskim  Kołem Terenowym nr 48 przy Oddziale  Gliwickim Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Licznie przybyłych członków Sekcji, Koła oraz zaproszonych gości przywitał nowy Prezes Sekcji Elektrotechniki i Automatyki Górniczej, kol. Mariusz Piotrowski. Po wypiciu „małej czarnej” i całkiem obfitym poczęstunku przystąpiono do przedstawienia bloków tematycznych. I tak:

kol. Sebastian Skała z ABB przedstawił temat „Rozdzielnice niskiego napięcia – Platforma MNS –jeden system, różne potrzeby, różni Klienci”;

kol. Jarosław Sawka z ABB zaprezentował innowacyjną koncepcję dla rozdzielnic SN „UniGear Digital”;

kol. Grzegorz Kałuża z ABB przedstawił zagadnienie „Transformatory suche żywiczne  w technologii rowingowej RESIBLOC oraz próżniowej CastCoil”.

Wszystkie bloki tematyczne wsparte były obszernymi materiałami, które otrzymał każdy z uczestników spotkania.

W Seminarium Naukowym udział wzięło 45 osób, a przedstawiona tematyka dotycząca produktów  firmy ABB cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników i była podstawą do interesujących dyskusji w tzw. podgrupach tematycznych.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom za pomoc w zorganizowaniu seminarium, a uczestnikom za liczne przybycie, a także za ciekawą i merytoryczną dyskusję.

Krzysztof Dusza

 

16.03.2018. Walne Zgromadzenie Oddziału Gliwickiego SEP

KLIKNIJ W ZDJĘCIE, aby powiększyć.

Dnia 12 marca 2018 r. na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach odbyło się Walne Zgromadzenie Oddziału Gliwickiego SEP, kończące kadencję 2014-2018 i rozpoczynające kolejną, 4-letnią kadencję władz Oddziału. Gośćmi Zgromadzenia byli Prezesi zaprzyjaźnionych Oddziałów SEP z Katowic, Częstochowy i Bielska-Białej. Po przywitaniu delegatów i zaproszo­nych gości przez „starego” Prezesa, kol. Jana Kapinosa, wręczone zostały wyróżnienia stowarzy­szeniowe oraz wyróżnienia Prezesa. Miłym akcentem tej części Zgromadzenia było wręczenie Złotego Pióra kol. Tadeuszowi Glince przez Prezesa OZW, kol. Jerzego Barglika.

Obrady Zgromadzenia, przy wysokiej frekwencji delegatów, zgodnie z przyjętym porząd­kiem obrad i regulaminem prowadził kol. Kazimierz Gierlotka. Wybrane zostały Komisje Zgromadzenia oraz przedstawione zostały sprawozdania ustępujących władz. Następnie przystąpiono do wyborów nowego Prezesa Oddziału, którym został – zgodnie z oczekiwaniami – kol. Jan Kapinos.

W kolejnym punkcie programu delegaci wybrali Zarząd Oddziału, Komisję Rewizyjną, Sąd Koleżeński oraz delegatów na WZD SEP.

W nowym składzie Zarządu znaleźli się:

Aleksander Baranowski
Kazimierz Boba
Szymon Ciura
Grzegorz Czempik
Kazimierz Gierlotka
Andrzej S. Grabowski
Włodzimierz Gwiżdż
Marek Holona
Bogusław Kasperczyk
Krzysztof Kolonko
Tomasz Kraszewski
Jerzy Krawczyk
Jan Machniewski
Andrzej Sanocki
Piotr Zientek

Komisję Rewizyjną Oddziału w kadencji 2018-2022 tworzyć będą:

Zbigniew Dąbrowski
Marek Kryciński
Roman Miksiewicz
Urszula Nabiałczyk
Andrzej Sielski

Do Sądu Koleżeńskiego Oddziału wybrani zostali:

Andrzej Ciepły
Dariusz Janecki
Zbigniew Talarek

Delegatami OGl SEP na WZD SEP w Poznaniu zostali:

Kazimierz Boba
Andrzej Ciepły
Kazimierz Gierlotka
Andrzej S. Grabowski
Krzysztof Kolonko
Andrzej Sielski

i z urzędu:

Jan Kapinos
Tadeusz Glinka
Tadeusz Lipiński.

Istotną część obrad stanowiła dyskusja delegatów nad tezami wystąpienia nowo wybranego Prezesa Oddziału oraz przedstawionymi przez ustępujący Zarząd Kierunkami działalności Oddziału na kadencję 2018-2020. Na koniec obrad zgromadzeni delegaci przyjęli uchwały i zaakceptowali wnioski z przeprowadzonej dyskusji, zobowiązując nowo wybrany Zarząd Oddziału do ich realizacji.

Pobierz ALBUM ze zdjęciami (za pomocą programu WinRAR).

 

 

06.03.2018. XVI Biesiada SEP

KLIKNIJ W INFORMACJĘ, aby powiększyć.


Już można się zapisywać na XVI Biesiadę SEP, która odbędzie się dnia 20 kwietnia 2018 r. (piątek) o godz. 18:00.

Chętnych prosimy o zapisywanie się w sekretariacie OGl SEP.

Biuro OGl SEP




01.03.2018. Walne Zgromadzenie Oddziału Gliwickiego SEP

W załączniku przedstawiamy materiały informacyjne na Walne Zgromadzenie Oddziału Gliwickiego SEP, które odbędzie się dnia 12 marca 2018 r.

Szczególnie prosimy o zapoznanie się z nimi wszystkich delegatów na WZO.

Sz. C.

ZAŁĄCZNIK:
Materiały na WZO.
27.02.2018. Zapisy na kurs

PILNE!

Oddział Gliwicki SEP informuje, że przyjmuje jeszcze zapisy na kurs - seminarium dla praktyków - z zakresu:

eksploatacja urządzeń i instalacji elektroenergetycznych do 1kV – 16 godz.,
pomiary ochronne – 8 godz.

Termin trwania kursu: marzec 2018 r.

Pierwsze spotkanie: 02.02.2018 r., bloki po 4 godz. każdy; godz. rozpoczęcia zajęć: 15:30.

Miejsce prowadzenia kursu: sala OGl SEP, 44-100 Gliwice, ul. Górnych Wałów 25.

Warunek realizacji kursu: min. 7 osób.

Cena kursu (na kursanta): od 22 zł/godz. do 26 zł/godz. (zależnie od liczby kursantów) x liczba godz.

Po zakończeniu kursu odbędzie się egzamin (jeśli uczestnik kursu chce zdawać egzamin) przed Komisją nr 208.

 

 

09.02.2018. Zebranie Sekcji EiAG SEP

Przewodniczący i Centralne Kolegium Ogólnostowarzyszeniowej Sekcji Elektrotechniki i Automatyki Górniczej Stowarzyszenia Elektryków Polskich zawiadamiają, że zebranie sprawozdawczo-wyborcze Sekcji EiAG odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godzinie 13.00 w ITI EMAG w Katowicach przy ul. Leopolda 31.

Andrzej Cholewa




08.02.2018. Spotkanie noworoczne Koła nr 10 przy Politechnice Śląskiej

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Dnia 23 stycznia 2018 roku odbyło się jak co roku spotkanie noworoczne członków Koła nr 10 SEP przy Politechnice Śląskiej, tym razem połączone z Walnym Zebraniem Sprawozdawczo-Wyborczym. Koło to jest największym kołem OGl SEP, gdyż skupia aż 115 członków Oddziału.

Licznie przybyłych członków Koła i zaproszonych gości przywitał Prezes Koła, kol. Tomasz Rusek, po czym przedstawił sprawozdanie z działalności Koła w mijającej kadencji. Dyskusję nad tym sprawozdaniem zapoczątkował Prezes Oddziału, kol. Jan Kapinos, a następnie zabrał głos Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, prof. Paweł Sowa.

Prowadzenie części roboczej spotkania zebrani powierzyli kol. Bernardowi Witkowi. Wniosek Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium ustępują­cemu Zarządowi Koła uzyskał w głosowaniu poparcie zgromadzonych członków Koła. W wyniku sprawnie przeprowadzonego głosowania wybrano Prezesa Koła, członków Zarządu Koła, członków Komisji Rewizyjnej oraz delegatów na Walne Zgromadzenie Oddziału Gliwickiego SEP. W wyniku głosowania na Prezesa Koła nr 10 w kadencji 2018-2022 jednogłośnie został wybrany ponownie kol. Tomasz Rusek.

Część towarzyską spotkania nowo wybrany Prezes zapoczątkował toastem za pomyślność w nowym, 2018 roku. Smaczny poczęstunek, pozostający do dyspozycji uczestników, pozwolił na wielogodzinną dyskusję w miłej atmosferze.

Bo. Kas.

 

 

06.02.2018. IV Dyskusyjne Forum Kobiet SEP


Drogie Panie!

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie podczas IV Dyskusyjnego Forum Kobiet SEP.

Jak w poprzednich latach do udziału zachęcamy wszystkie Panie związane z naszym Stowarzyszeniem: członkinie oddziałów, jak również niezrzeszone pracownice biur jednostek terenowych, agend, redakcji czasopism, członkinie sekcji, komitetów, komisji oraz sympatyczki SEP. Tym razem forum odbędzie się w Łodzi w dniach 12-13 kwietnia 2018 r.

Termin zgłoszenia udziału upływa 23 lutego 2018 r.

Szczegóły w załącznikach.

W imieniu Centralnej Komisji ds. Członków Zwyczajnych SEP
przewodnicząca - Józefa Okładło

Z pozdrowieniami
Katarzyna Gut
p.o. Dyrektor
Dział Organizacyjny

tel.: +48 22 556 43 03
tel. kom.: +48 662 186 213
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZAŁĄCZNIKI:
Informacja
Karta zgłoszenia

29.01.2018. Spotkanie noworoczne Sekcji Energetyki OGl SEP

Dnia 19 stycznia 2018 r. odbyło się tradycyjne Spotkanie noworoczne Kolegium Sekcji Energetyki OGl SEP i można powiedzieć, że to już tradycyjnie, bo po raz trzeci, w słynącej z oryginalnego wystroju Sali Marynarskiej hotelu „Malinowski Business”.

Niezawodne 73-osobowe grono członków i sympatyków ww. Sekcji bawiło się wspaniale do późnych godzin nocnych przy przyjaznej nogom i miłej uchu muzyce zespołu Format. Bardzo bogate menu dodatkowo jeszcze poprawiło nastroje i humory wszystkim uczestnikom zabawy.

Do zobaczenia w następnym roku!

24.01.2018. Do kupienia miniaturki odznak SEP-owskich i znaczek SEP

Informujemy, że dostępne są odpłatnie miniaturki odznak SEP oraz znaczek SEP, który może nosić każdy członek Stowarzyszenia.

Zamówienia indywidualne lub poprzez własne Koło OGl SEP można składać w Biurze OGl SEP do 15 lutego 2018 r. (z możliwością zakupu hurtowego przez Oddział) lub w dowolnym terminie można je bezpośrednio zamawiać albo kupować w Warszawie.

Szczegóły – w ZAŁĄCZNIKU.

Sz. C.

18.01.2018. Spotkanie noworoczne

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Dnia 10 stycznia 2018 r. odbyło się Spotkanie Noworoczne Oddziału Gliwickiego SEP. Spotkanie to zaszczycili swą obecnością Prezes SEP Piotr Szymczak, Dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej prof. Paweł Sowa, Prezesi i członkowie sąsiednich Oddziałów SEP i stowarzyszeń FSN NOT oraz zaproszeni goście, wśród których dominowali członkowie Koła OGl SEP z Politechniki Śląskiej i przedstawiciele firm z regionu. Obecni byli również nasi przyjaciele ze Stowarzyszenia Elektrotechników Polskich w Republice Czeskiej.

Na początku Prezes Oddziału Jan Kapinos przedstawił relację z działalności Oddziału w mijającym 2017 roku i zarys zamierzeń na najbliższą przyszłość, po czym głos zabrali zaproszeni goście. M.in. Prezes SEP Piotr Szymczak przedstawił krótko dokonania SEP w 2017 r. i wyzwania stojące przed Stowarzyszeniem w roku wyborczym, a w towarzystwie przedstawicieli Bielsko-Bialskiego Oddziału SEP wręczył Medal im. inż. Karola F. Pollaka, przyznany dla OGl SEP przez ww. Oddział. Natomiast Prezes Oddziału Zagłębia Węglowego SEP, prof. Jerzy Barglik, wręczył przyznany dla OGl SEP przez ww. Oddział Medal im. dra inż. Zbigniewa Białkiewicza.

W następnej kolejności wręczone zostały również liczne odznaczenia honorowe i medale, przyznane poszczególnym członkom Gliwickiego Oddziału SEP za wyróżniające się osiągnięcia w pracy na rzecz elektryki oraz wkład w działalność statutową SEP.

I tak – na wniosek Prezesa SEP – okolicznościowe medale z jego rąk otrzymali Koledzy:

medale im. prof. Romana DZIEŚLEWSKIEGO:
Kazimierz GIERLOTKA
Tadeusz GLINKA
Krzysztof KOLONKO

  medale im. prof. Alfonsa HOFFMANNA:
Szymon CIURA
Andrzej S. GRABOWSKI

medal im. inż. Michała DOLIWO-DOBROWOLSKIEGO:
Jan KAPINOS.

Wręczony został również medal im. prof. Włodzimierza KRUKOWSKIEGO, przyznany Koledze Waldemarowi OLECHOWI na wniosek Oddziału Radomskiego SEP.

W dalszej kolejności na wniosek OGl SEP godność Zasłużonego Seniora SEP z rąk Prezesa SEP otrzymali koledzy Mieczysław RISS oraz Andrzej SANOCKI.

Następnie Prezes SEP wręczył Odznaki Honorowe SEP, przyznane na wniosek OGl SEP Kolegom:

Januszowi NOWAKOWSKIEMU – odznakę szafirową,
Aleksandrowi BARANOWSKIEMU – odznakę złotą,
Damianowi KNOPIKOWI – odznakę srebrną.

Następnie wręczone zostały okolicznościowe medale, które otrzymali na wniosek OGl SEP Koleżanka i Koledzy:

medale im. prof. Jana OBRĄPALSKIEGO:
Halina OLEJNICZAK
Artur CHACHULSKI
Krzysztof KRYKOWSKI
Tomasz RUSEK

medal im. prof. Janusza GROSZKOWSKIEGO:
Edward HRYNKIEWICZ

medal im. inż. Michała DOLIWO-DOBROWOLSKIEGO:
Roman MIKSIEWICZ

medal im. prof. Mieczysława POŻARYSKIEGO:
Zbigniew TALAREK

medal im. Karola F. POLLAKA:
Franciszek WUNDERSEE.

To nie był koniec nagród. Z rąk Dziekana prof. Pawła SOWY i sponsorów XLIX Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z elektryki w 2017 r. nagrody otrzymali laureaci ww. konkursu (szczegóły tego konkursu przedstawiono z datą 16 grudnia 2017 r.):

inż. Grzegorz ZIOŁO – I nagroda,
mgr inż. Wojciech CZERNEK – II nagroda,
mgr inż. Daria MACHA – III nagroda,
inż. Monika MIKOŁAJCZYK – III nagroda,
mgr inż. Tomasz GAMRAT – wyróżnienie,
mgr inż. Wojciech KUCHCIK – wyróżnienie.

W części artystycznej Spotkania swym niebanalnym głosem i nadzwyczajnym wdziękiem przy wspaniałym akompaniamencie gitarowym oczarowała uczes­tników gliwicka wokalistka, Agnieszka Witomska, po czym Prezes Jan Kapinos wzniósł toast za pomyślność w 2018 roku.

Spotkanie to przy nader smacznym poczęstunku serwowanym przez organizatorów i przysłowiowej lampce wina oraz przy ożywionej dyskusji w tzw. podgrupach w miłej atmosferze trwało do późnych godzin wieczornych.

Pobierz ALBUM ze zdjęciami (za pomocą programu WinRAR).

Sz.C.
(zdjęcia: Bo. Kas. i A. Pil.)


 

16.01.2018. Sylwester na bis

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

Aż 70-osobowa grupa gliwickich SEP-owców i osób im towarzyszących uczestniczyła w spóźnionym nieco powitaniu nowego, 2018 roku. Chociaż obyło się bez fajerwerków i wystrzałów, to jednak z lampką szampana.

Wydarzenie to miało miejsce 13 stycznia 2018 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie w czasie koncertu „Sylwester na bis”, złożonego wyłącznie z bardziej i mniej znanych piosenek z tekstami Jacka Cygana. Ten 3-godzinny spektakl zachwycił uczestników nie tylko świetnie wykonanymi piosenkami, ale również towarzyszącymi tym piosenkom licznymi popisami choreograficznymi młodych artystów teatru oraz odgrywanymi tematycznymi scenkami do słów poszczególnych piosenek.

Publiczność długo nie chciała dopuścić do opuszczenia sceny przez artystów teatru, a we foyer teatru oraz w kolejce do szatni można było usłyszeć najbardziej melodyjne piosenki z tego spektaklu, nucone w różnych tonacjach przez wielu uczestników tego niezwykle miłego i zapadającego w pamięć artystycznego wydarzenia.

Sz. C.
zdj. K. B.

10.01.2018. Zmiana opłat za egzamin kwalifikacyjny

Informujemy, że od 1 stycznia 2018 r. opłata za przeprowadzenie egzaminu kwalifikacyjnego na uprawnienia zawodowe wynosi 210 zł, natomiast za wydanie duplikatu zaświadczenia - 63 zł.
09.01.2018. Poranek noworoczny w NOSPR

KLIKNIJ W ZDJĘCIA, aby powiększyć.

W dniu 07 stycznia 2018 r. 64-osobowa grupa członków Oddziału Gliwickiego SEP oraz osób towarzyszących uczestniczyła w PORANKU NOWOROCZNYM w 100. rocznicę urodzin Leonarda Bernsteina.

Główni wykonawcy koncertu to:
Jerzy Maksymiuk – dyrygent,
Bożena Bujnicka – sopran,
Tomasz Kuk – tenor,
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.

Program koncertu obejmował utwory Leonarda Bernsteina, George’a Gershwina i Aarona Coplanda.

K.B.

 

07.01.2018. Wycieczka do centrum danych firmy 3S Data Center

Koło nr 10 OGl SEP (przy Politechnice Śląskiej) wspólnie z Sekcją Elektroniki, Automatyki i Informatyki Oddziału Gliwickiego SEP organizuje wycieczkę do jednego z najlepiej rozwijających się i najnowocześniejszego na Śląsku centrum danych - firmy 3S Data Center. Centrum jest interesującym obiektem nie tylko od strony informatycznej, ale również pod względem funkcjonalności systemów zasilania, systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych itp.

Ze względów organizacyjnych (ostre zasady bezpieczeństwa) i po akceptacji firmy w wycieczce przewiduje się udział ok. 15 osób.

Termin wycieczki - 11 stycznia 2018 r. (czwartek).

Wyjazd nastąpi spod Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej, ul. Akademicka 10 busem o godz. 14.30. Powrót przewiduje się ok. 17.30.

Do obiektu będzie można wejść tylko po okazaniu dowodu tożsamości.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc proszę zainteresowanych o przesłanie na mój adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
zgłoszenia chęci uczestnictwa w wycieczce. Decyduje kolejność zgłoszeń. Potwierdzę otrzymanie każdego e-maila.


BoKas

 

___________________________________________________________________________

 


Wcześniejsze wiadomości >>>>